Holter EKG

Odczuwasz kołatania serca, zawroty głowy, miewasz zasłabnięcia, omdlenia, cierpisz  z powodu arytmii, choroby wieńcowej? Zgłoś się do kardiologa w NZOZ REVITA i wykonaj badanie EKG metodą Holtera.

holter ekg
Holter to niewielkie urządzenie, które rejestruje pracę serca przez całą dobę

Jak wygląda badanie metodą Holtera?

Po przybyciu do przychodni, otrzymasz miniaturowe urządzenie służące do monitorowania pracy serca. Przed badaniem, pielęgniarka poinstruuje Cię, jak obsługiwać urządzenie i poprosi o jego zwrot po zakończeniu badania. Założenie urządzenia polega na przytwierdzeniu kilku elektrod na piersiach, w okolicy serca. W tych miejscach skóra jest wcześniej dezynfekowana i odtłuszczona, aby elektrody nie odpadły w trakcie badania. Elektrody połączone są cienkimi przewodami z miniaturowym aparatem, który umieszcza się w specjalnym etui, przypiętym na pasku w talii. Po uruchomieniu aparatu przez pielęgniarkę, zaczyna on rejestrować pracę serca przez całą dobę.

Po założeniu urządzenia wrócisz do domu lub pracy, Twoja aktywność powinna być podobna do codziennej. W czasie badania nie ma potrzeby zwalniać się z pracy, czy ograniczać swojej aktywności i codziennych obowiązków. Zmiana sposobu funkcjonowania może zafałszować wyniki.

Jak przygotować się do badania?

Przed przystąpieniem do badania, należy wykonać wszystkie niezbędne czynności pielęgnacyjne, takie jak prysznic, kąpiel całego ciała czy mycie głowy, gdyż podczas noszenia aparatu, nie można go ani odklejać ani zamoczyć korzystając z kąpieli czy prysznica.

W szczególnych przypadkach, lekarz zlecający badanie może poprosić o prowadzenie dzienniczka aktywności i rejestrowanie w nim wszystkich ważniejszych czynności i towarzyszących im objawów, np. pojawienie się duszności przy wychodzeniu po schodach czy kołatania serca.

Jeśli któraś elektroda się odklei, należy ją przymocować w tym samym miejscu plastrem bez opatrunku.

Ile kosztuje badanie Holter EKG i gdzie można je wykonać?

Koszt 24-godzinnego badania wynosi 100 zł, a 48-godzinnego - 150 zł. W przypadku badania, które trwa dłużej, cena ustalana jest indywidualnie.

EKG metodą Holtera można wykonać w naszej placówce Kraków Nowa-Huta oraz poza Krakowem, w Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie, Proszowicach.

Jak długo czekamy na wynik badania?

Czas oczekiwania na wynik badania to kilka dni roboczych.

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas - chętnie pomożemy!

Zarejestruj się na badanie