Teleporady i konsultacje lekarskie online

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz zalecenie Ministra Zdrowia informujemy, że przychodnia NZOZ Revita uruchomiła konsultacje lekarskie online do wybranych specjalistów: 

lek. Andrzej Gębala - kardiolog, internista;

lek. Henryk Helon - kardiolog, internista; 

dr n.med. Mariusz Kafara - kardiolog;


lek. Edyta Runger-Kafara - endokrynolog, internista;

lek. Leszek Szloch - endokrynolog,


lek. Krzysztof Szymański - ortopeda;

mgr Maciej Wielgosz - dietetyk.

Na czym polega konsultacja lekarska online?

Konsultacje online odbywają się w formie wideokonsultacji z lekarzem, gdzie lekarz pracujący w gabinecie łączy się z pacjentem przebywającym w domu za pomocą portalu Znany Lekarz lub platformy Zoom. 

Konsultacja lekarska online nie wymaga posiadania konta na Znanym Lekarzu, wystarczy aby pacjent posiadał dostęp do funkcjonującego konta e-mail.

Do przeprowadzenia konsultacji online można wykorzystać telefon, ipad, lapotp z wbudowaną kamerą i głośnikami albo komputer stacjonarny z kamerą i głośnikami. 

Jak zapisać się na konsultację online do lekarza specjalisty?

Aby zarejestrować się na konsultację online bez posiadania konta na portalu Znany Lekarz należy:

1. Kliknąć w link z nazwiskiem wybranego specjalisty z listy poniżej:  

lek. Andrzej Gębala - kardiolog, internista;

lek. Henryk Helon - kardiolog, internista; 

dr n.med. Mariusz Kafara - kardiolog;


lek. Edyta Runger-Kafara - endokrynolog, internista;

lek. Leszek Szloch - endokrynolog (umawianie wizyt tylko przez telefon),


lek. Krzysztof Szymański - ortopeda;

mgr Maciej Wielgosz - dietetyk.
 

2. Na podstronie wybranego lekarza kliknąć w niebieski pasek Umów wizytę.

konsultacja online lek. AGebala

3. Wybrać opcję Konsultacja online.

lek. H.Helon konsultacja online

3. Wybrać termin i godzinę wizyty, która najbardziej Ci odpowiada

konsultacja online lek.AGebala 2

4. Dokonać rejestracji podając imię i nazwisko pacjenta, nr telefonu kontaktowego, oraz aktualny adres e-mail

konsultacje online formularz

 

Na podany adres e-mail przyjdzie wiadomość potwierdzająca zarejestrowaną konsultację oraz link do konsultacji. Przed konsultacją otrzymasz przypomnienie z wszystkimi instrukcjami dotyczącymi wizyt online.

Płatność za konsultację online należy dokonać przed wyznaczonym terminem konsultacji. Każdy pacjent otrzymuje link z danymi do przelewu. Płatność za zarejestrowaną wizytę należy dokonać w ciągu 30 minut. Po tym czasie link z danymi do płatności wygasa, a rejestracja zostaje anulowana. 

Przed wizytą warto przygotować pytania do lekarza, wyniki badań oraz listę dotychczas stosowanych leków wraz z dawkowaniem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, oprócz udzielenia porady, w trakcie konsultacji  lekarz może wystawić e-receptę, czy zwolnienie L-4.

Osoby posiadające konto na Znanym Lekarzu postępują według instrukcji wyświetlających się w Panelu pacjenta.

Osoby mające trudności z samodzielnym umówieniem się na konsultację online proszone są o kontakt telefoniczny z przychodnią. Konsultacja online zostanie umówiona przez rejestratorkę.

Osoby nie posiadające dostępu do sprzętu komputerowego mogą umówić się na tradycyjną konsultację telefoniczną. 

Kontakt:  +48 601 555 644, +48 12 644 00 22, +48 12 306 70 99

Jaki jest koszt konsultacji online lub konsultacji telefonicznej?

Konsultacje online oraz telefoniczne płatne są przed wykonaniem usługi. Ich koszt to 100 zł. W ramach konsultacji pacjent otrzymuje potrzebną poradę, może również przedstawić wyniki badań, poprosić o wystawienie e-recepty, czy zwolnienia lekarskiego.

Jak mogę otrzymać receptę na kontynuację leczenia?

Pacjent może otrzymać e-receptę na kontynuację leczenia bez wizyty w gabinecie, lub bez konieczności konsultacji online. 

Pacjent otrzymuje wówczas kod do e-recepty, którą może zrealizować w dowolnej aptece podając ten kod, imię i nazwisko, oraz numer PESEL.

Koszt wystawienia e-recepty na kontynuację leków bez konsultacji online, czy wizyty w gabinecie wynosi 60 zł.

Opłata za wystawienie e-recepty pobierana jest ponieważ pielęgniarka i tak musi zarejestrować pacjenta w systemie komputerowym, lekarz prowadzący musi sprawdzić dokumentację pacjenta i zweryfikować wielkość dawki oraz częstotliwość stosowania, wygenerować receptę oraz odesłać kod recepty do pacjenta.

Opłatę za e-receptę należy realizować przelewem na nr rachunku przychodni NZOZ Revita:  21 1240 4719 1111 0000 5176 1402 

W tytule należy podać imię i nazwisko lekarza prowadzącego oraz imię i nazwisko pacjenta, jeżeli jest inne niż właściciela rachunku.

Opracowanie: Eunika Bogucka-Jamka
Zdjęcie: NZOZ Revita

Artykuły powiązane: 

Opublikowano: 06.04.2020

Nasz blog "Promocja Zdrowia" ma charakter edukacyjno-informacyjny, ale nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane artykuły były poprawne merytorycznie i aktualne, jednak wszelkie decyzje związane z przebiegiem leczenia należą do lekarza oraz pacjenta i powinny być podejmowane po konsultacji ze specjalistą. Zachęcamy do kontaktu z naszymi lekarzami. Nie ponosimy odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.