EKG spoczynkowe

Masz bóle w klatce piersiowej, duszności, kołatania serca, omdlenia, wysokie ciśnienie tętnicze? Wykonaj EKG spoczynkowe i wysiłkowe serca oraz umów się na wizytę do naszego kardiologa w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie lub Proszowicach.

ekg

Jak przygotować się do badania EKG?

Przed planowanym badaniem EKG, nie należy wykonywać dużych, intensywnych wysiłków  fizycznych. Do badania należy zgłosić się 10-15 minut wcześniej, gdyż pośpiech, stres, wysiłek fizyczny np. szybki marsz, wejście po schodach może przyspieszyć pracę serca i zaburzyć wynik badania. Dlatego kilka minut przed planowanym EKG należy usiąść, odpocząć i starać się zrelaksować. Dzięki temu zapis EKG będzie bardziej miarodajny. Przed badaniem należy poinformować o przyjmowanych lekach (niektóre leki mają znaczny wpływ na obraz EKG). 

Jak wygląda badanie?

EKG spoczynkowe to popularne i tanie badanie, które wykonujemy w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca, niedokrwienia serca i innych zaburzeń w mięśniu sercowym. Badanie jest niebolesne, polega na rejestracji czynności elektrycznej mięśnia sercowego. W tym celu wykorzystujemy aparaty zwane elektrokardiografami. Jak nazwa wskazuje, badanie wykonuje się podczas spoczynku, w pozycji leżącej na wznak. Do klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych przymocowane są elektrody. Skóra pod elektrodami musi być nawilżona w celu zmniejszenia oporu elektrycznego pomiędzy ciałem, a elektrodami. Standardowy zapis EKG trwa zwykle kilkadziesiąt sekund

Jak długo czekamy na wyniki EKG?

Wyniki badania dostępne są od razu i można je otrzymać w formie ciągłego zapisu na papierze lub zobaczyć na ekranie monitora w formie krzywej elektrokardiograficznej. Wynik EKG powinien być oceniony i opisany przez lekarza.

EKG spoczynkowe w dobrej cenie: KRAKÓW, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, MIECHÓW, PROSZOWICE

Jeśli masz pytania - zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Zarejestruj się