Kardiolog

Badania kardiologiczne: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Proszowice, Miechów

Dobry kardiolog zwraca uwagę na różnorodne objawy i dolegliwości. W ramach diagnostyki chorób serca zbiera dokładny wywiad i osłuchuje pacjenta, co pozwala stwierdzić obecność nieprawidłowych szmerów w sercu. Wykonuje i ocenia badanie EKG spoczynkowe, ewentualnie wysiłkowe (testy/próby wysiłkowe EKG) oraz badanie echokardiograficzne (echo serca), które jest bardzo pomocne w ocenie stanu serca i naczyń krwionośnych. W razie potrzeby kardiolodzy w naszych placówkach wykorzystują również urządzenia do monitorowania holterowskiego EKG i ciśnienia tętniczego - tzw. holter EKG, holter ciśnieniowy (ABPM) pozwalające na ocenę rytmu serca na przestrzeni 24h, 48h a nawet całego tygodnia, służące rozpoznaniu lub wykluczeniu nadciśnienia tętniczego.

Wskazania do badania kardiologicznego

Jeśli odczuwasz niepokojące Cię objawy, np. ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, duszności, kołatania serca, miewasz zawroty głowy, zasłabnięcia lub omdlenia, prowadzisz nieregularny tryb życia, pracujesz w stresujących warunkach, masz wysokie ciśnienie tętnicze - powyżej 140/90 mm Hg, wolne – poniżej 50/min. lub stale szybkie tętno – ponad 100/minutę, zgłoś się do jednej z naszych placówek. W każdej z nich znajdziesz dobrego kardiologa, który szybko określi stan Twojego zdrowia, wyjaśni niepokojące Cię objawy, ewentualnie zaproponuje badania i leczenie. Przeczytaj również nasz artykuł na blogu: Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?

Gdzie wykonać badania?

Nasza główna placówka znajduje się w Krakowie, na os. Kolorowym 21. Dysponujemy nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem diagnostycznym. W naszym zespole lekarskim znajdziesz doświadczonych kardiologów, których oprócz profesjonalizmu wyróżnia przyjazne nastawienie do pacjenta. Szczególnie troszczymy się o seniorów oraz pacjentów, którzy cierpią na wielorakie schorzenia i przyjmują dużą ilość leków. Nasi specjaliści pomogą uporządkować listę przyjmowanych leków i w razie potrzeby skierują na dalsze badania oraz konsultacje. 

Poza terenem Krakowa, nasi kardiolodzy przyjmują również w Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie i Proszowicach, gdzie dysponujemy dużymi i wygodnymi parkingami. Poniżej sprawdzisz godziny i terminy przyjęć naszych specjalistów we wszystkich placówkach.

Jeżeli na stałe przebywasz za granicą, pomożemy zorganizować Ci szybkie i kompleksowe badania kardiologiczne w Krakowie lub okolicach. Przyjmujemy pacjentów w języku angielskim.

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Zarejestruj się
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!