Dietetyk - odchudzanie i diety dla sportowców

Porady dietetyka – odchudzanie, diety dla sportowców, diety w alergiach, SIBO, IMO, IBS

W NZOZ REVITA czekają na Państwa wykwalifikowani specjaliści dietetycy i diabetolodzy świadczący kompleksowe usługi z zakresu doradztwa żywieniowego oraz cukrzycy i innych schorzeń. Nasz dietetyk specjalizuje się nie tylko w dietetyce ogólnej, takiej jak odchudzanie, czy nabieranie masy ciała, ale również dietetyce sportowej oraz dietoterapii.

Czym jest dietoterapia?

Dietoterapia jest niezwykle istotna we wspieraniu leczenia chorób takich jak: alergie pokarmowe, cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego np. SIBO, IMO, IBS, choroby tarczycy oraz wielu innych.

Dietetyk posiada wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale również anatomii, psychologii oraz medycyny. Pod jego opieką będziesz mógł zmógł zmienić złe nawyki żywieniowe, które są źródłem wielu dolegliwości. Zmiana diety pozwoli nie tylko poprawić stan twojego zdrowia, ale również wygląd i samopoczucie. Nasz dietetyk w Krakowie nie tylko dobierze dietę dopasowaną do twoich potrzeb, czy dolegliwości, ale również może opracować miesięczny jadłospis wraz z gotowymi przepisami. Przepisy opracowane przez naszego dietetyka będą dopasowane do twoich preferencji smakowych oraz możliwości finansowych.

Kiedy zgłosić się do dietetyka?

Jeżeli leczysz się na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżycę lub inne choroby układu pokarmowego warto zgłosić się do dietetyka, który pomoże ustalić szczegółowy jadłospis oraz zaproponuje proste w przygotowaniu przepisy na smaczne i zdrowe posiłki. Pomoże też kontrolować Twoje postępy we wrażaniu diety i udzieli wsparcia w trudnych sytuacjach, związanych z utratą wagi lub innymi dolegliwościami.

Jeżeli planujesz przejście na dietę wegetariańską lub wegańską nasz dietetyk pomoże Ci dokonać tego w bezpieczny sposób, unikając pułapek związanych z niedoborem składników czy monotonią spożywanych posiłków.

Jeżeli potrzebujesz wdrożyć bardziej skomplikowane diety eliminacyjne np. bezmleczne, bezglutenowe, lub inne - nasz specjalista pomoże dobrać Ci odpowiednie produkty, wyjaśni zasady eliminowania i zastępowania składników wywołujących alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Paniom w średnim wieku proponujemy konsultacje dietetyczne związane z zapobieganiem lub leczeniem osteoporozy oraz łagodzeniem objawów menopauzy.

Dietetyk NZOZ Revita przygotowuje również diety dla seniorów, osób po zabiegach chirurgicznych, w chorobach nowotworowych i chemioterapii.

U nas otrzymasz łatwe w przygotowaniu przepisy, które zastąpią tradycyjne i ciężkostrawne dania. Uzyskasz też wsparcie w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów związanych z dietą. W razie wątpliwości nasz dietetyk skieruje Cię do wybranego lekarza specjalisty, który zleci przeprowadzenie dodatkowych badań.

Umów się na wizytę!

 

Nasi specjaliści

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Zarejestruj się
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!