Dietetyk - odchudzanie i diety dla sportowców

Dietetyk – odchudzanie, dietetyka kliniczna i diety dla sportowców

Porady dietetyka klinicznego – odchudzanie, diety dla sportowców, diety w alergiach, SIBO, IMO, IBS

W NZOZ REVITA czekają na Państwa wykwalifikowani specjaliści dietetycy kliniczni i diabetolodzy świadczący kompleksowe usługi z zakresu doradztwa żywieniowego oraz cukrzycy i innych schorzeń. Nasz dietetyk kliniczny specjalizuje się nie tylko w dietetyce ogólnej, takiej jak odchudzanie czy nabieranie masy ciała, ale również dietoterapii oraz dietetyce sportowej.

Czym jest dietoterapia?

Dietoterapia jest niezwykle istotna we wspieraniu leczenia chorób takich jak: alergie pokarmowe, cukrzyca, insulinooporność, miażdżyca, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego np. SIBO, IMO, IBS, WZJG refluks, choroby tarczycy oraz wielu innych.

Dietetyk kliniczny posiada wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale również anatomii, psychologii oraz medycyny. Pod jego opieką będziesz mógł zmienić złe nawyki żywieniowe, które są źródłem wielu dolegliwości. Zmiana diety pozwoli nie tylko poprawić stan twojego zdrowia, ale również wygląd i samopoczucie. 

Nasz dietetyk kliniczny w Krakowie nie tylko dobierze dietę dopasowaną do twoich potrzeb czy dolegliwości, ale również może opracować miesięczny jadłospis wraz z gotowymi przepisami. Przepisy opracowane przez naszego dietetyka będą dopasowane do twoich preferencji smakowych oraz możliwości finansowych.

Kiedy zgłosić się do dietetyka klinicznego?

Jeżeli leczysz się na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżycę, choroby układu pokarmowego lub inne choroby dietozależne, warto zgłosić się do wykwalifikowanego dietetyka klinicznego, który pomoże ustalić szczegółowy jadłospis oraz zaproponuje proste w przygotowaniu przepisy na smaczne i zdrowe posiłki. Pomoże też kontrolować Twoje postępy we wdrażaniu diety i udzieli wsparcia w trudnych sytuacjach, związanych z utratą wagi lub innymi dolegliwościami. Jeżeli planujesz przejście na dietę wegetariańską lub wegańską nasz dietetyk pomoże Ci dokonać tego w bezpieczny sposób, unikając pułapek związanych z niedoborem składników czy monotonią spożywanych posiłków.

Jeżeli potrzebujesz wdrożyć bardziej skomplikowane diety eliminacyjne np. bezmleczne, bezglutenowe lub inne - nasz specjalista pomoże dobrać Ci odpowiednie produkty, wyjaśni zasady eliminowania i zastępowania składników wywołujących alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Paniom w średnim wieku proponujemy konsultacje dietetyczne związane z zapobieganiem lub leczeniem osteoporozy oraz łagodzeniem objawów menopauzy.

Dietetyk NZOZ Revita przygotowuje również diety dla seniorów, osób po zabiegach chirurgicznych, w chorobach nowotworowych i chemioterapii. U nas otrzymasz łatwe w przygotowaniu przepisy, które zastąpią tradycyjne i ciężkostrawne dania. Uzyskasz też wsparcie w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów związanych z dietą. W razie wątpliwości nasz dietetyk skieruje Cię do wybranego lekarza specjalisty, który zleci przeprowadzenie dodatkowych badań.

Dietetyka sportowa i diety dla sportowców

Jeśli jesteś aktywny fizycznie i chcesz wspomóc się dobrze zbilansowaną dietą, warto zgłosić się do naszego dietetyka sportowego, który dostosuje Twój jadłospis do treningów. Dzięki temu łatwiej osiągniesz swoje cele sportowe, sylwetkowe, przygotujesz się do zawodów, czy po prostu będziesz dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mimo zwiększonego na nie zapotrzebowania u sportowców i sportowców amatorów. Nasz dietetyk sportowy w Krakowie pomoże również dobrać właściwą suplementację, dostosuje ją do stanu zdrowia i potrzeb, dzięki czemu zaoszczędzisz na zbędnych preparatach, a przyjmować będziesz jedynie to, czego Twój organizm rzeczywiście potrzebuje.

Dietetyk – Kraków, Nowa Huta, Proszowice, Kalwaria Zebrzydowska – profesjonalne konsultacje, plany żywieniowe

Umów się na wizytę u naszego dietetyka w przychodni NZOZ Revita w Krakowie (Nowa Huta) lub innej naszej placówce. Nasz dietetyk Maciej Wielgosz przeprowadzi szczegółowy wywiad, by poznać Twoje indywidualne potrzeby, a także stan zdrowia i tryb życia, jaki prowadzisz na co dzień. Stworzony plan żywieniowy będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i pomoże Ci osiągnąć cel. 


Zapraszamy na konsultacje!

 

Nasi specjaliści

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Umów wizytę
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!