Badania specjalistyczne

W NZOZ Revita mamy nowoczesne urządzenia diagnostyczne umożliwiające szybkie rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia. Nasze placówki w Kalwarii Zebrzydowskiej i Proszowicach dysponują dużymi, wygodnymi parkingami. We wszystkich naszych przychodniach pracują lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Zapraszamy też pacjentów mieszkających za granicą, chcących wykonać badania i skontrolować swoje zdrowie podczas pobytu w Polsce!
Biopsja cienkoigłowa tarczycy

Niepokoją Cię powiększone węzły chłonne? Masz guzki w obrębie tarczycy? Boli Cię szyja? Czujesz się senny i osłabiony? Wykonaj biopsję cienkoigłową tarczycy, która pomoże określić stan Twojego zdrowia.

biopsja

Czym jest biopsja cienkoigłowa tarczycy?

Biopsja cienkoigłowa to badanie diagnostyczne często zlecane w przypadku chorób endokrynologicznych. Celem badania jest określenie charakteru zmian ogniskowych np. w obrębie tarczycy czy węzłów chłonnych. Badanie polega na wkłuciu cienkiej igły w zmienioną chorobowo tarczycę, w miejscu gdzie widoczne są guzki. Badanie przeprowadzane jest pod kontrolą USG. Pobrany strzykawką materiał ocenia się pod mikroskopem. Na podstawie otrzymanych wyników stawiamy diagnozę, czy zmiana ma charakter złośliwy czy łagodny oraz proponujemy dalsze leczenie. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta i nie wymaga znieczulenia.

Jakie są wskazania do wykonania biopsji tarczycy?

Obecność powiększonych węzłów chłonnych, guzków w obrębie tarczycy. Ponadto zgrubienia i bóle szyi, kłopoty
z połykaniem to istotne objawy, których nie należy lekceważyć. Jeśli masz takie objawy udaj się do lekarza endokrynologa, który przeprowadzi badania - wykona USG, ewentualnie biopsję tarczycy. Biopsje cienkoigłowe wykonasz we wszystkich naszych placówkach - Kraków-Nowa Huta, Kalwaria Zebrzydowska, Miechów, Proszowice.

Uwaga! Rejestracja na biopsję możliwa jest wyłącznie po konsultacji z lekarzem endokrynologiem.

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Echo serca
EKG spoczynkowe
Badanie ekg wysiłkowe
Holter EKG
Holter ciśnieniowy ABPM
Konsultacje chirurgiczne

Masz guzki w obrębie tarczycy, piersi, lub w przewodzie pokarmowym? Potrzebujesz konsultacji przed zabiegiem chirurgicznym? NZOZ REVITA oferuje konsultacje chirurga specjalizującego się w leczeniu operacyjnym zmian łagodnych i złośliwych w tych narządach.

konsultacje chirurgiczne

 

Kiedy potrzebna jest konsultacja chirurgiczna?

Celem konsultacji chirurgicznych jest określenie, czy dane schorzenie wymaga leczenia operacyjnego. NZOZ REVITA oferuje pacjentom ze schorzeniami tarczycy, piersi oraz przewodu pokarmowego konsultacje chirurga specjalizującego się w leczeniu operacyjnym zmian łagodnych i złośliwych (nowotworowych) w tych narządach.

Co oferujemy w ramach badania?

W ramach konsultacji chirurgicznych i endokrynologicznych nasi specjaliści zajmują się diagnostyką chorób tarczycy, doborem sposobów leczenia, a także kwalifikacją pacjentów do zabiegów operacyjnych tarczycy.

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, podczas wizyty można ze specjalistą chirurgiem przeanalizować możliwości leczenia operacyjnego, ustalić optymalny sposób oraz określić termin w jakim należy wykonać operację.

W przypadku, gdy leczenie operacyjne w danym momencie nie jest konieczne nasi specjaliści kontynuują leczenie zachowawcze np. endokrynologiczne.

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

USG dorosłych i dzieci

Niepokoi Cię stan Twojego zdrowia? Skorzystaj z szerokiego pakietu badań diagnostycznych USG w NZOZ REVITA. Wykonaj USG tarczycy, brzucha, naczyń (żył, tętnic) oraz innych narządów, a także USG dzieci.

usg

Czym jest badanie USG ?

Badanie ultrasonograficzne, znane pod nazwą USG, jest jednym z najczęściej wykonywanych badań, w ramach profilaktyki i diagnostyki chorób wewnętrznych organizmu. W przeciwieństwie do badań radiologicznych z promieniowaniem RTG jest badaniem bezpiecznym dla pacjenta i lekarza, bo wykorzystuje niegroźne dla zdrowia ludzkiego ultradźwięki.

Na podstawie badań USG możemy ocenić stan narządów wewnętrznych oraz zaawansowanie zmian chorobowych. Wyniki ułatwiają wdrożenie leczenia, ewentualnie zmianę dotychczasowej terapii, pomagają też w kwalifikacji do zabiegów medycznych, w tym operacyjnych.

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Spirometria
Testy skórne