Endokrynolog

Porady endokrynologiczne

Kim jest endokrynolog i jakie badania wykonuje?

Endokrynolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu hormonalnego, od którego zależy prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i całego organizmu. Przedmiotem zainteresowania endokrynologa są głównie gruczoły m. in. tarczyca, przytarczyce, nadnercza czy przysadka mózgowa. Konsultacje endokrynologiczne odbywają się w naszych placówkach w Krakowie, a także w Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie i Proszowicach. Podczas wizyty lekarz może zlecić wykonanie badań poziomu hormonów, USG gruczołów, biopsję cienkoigłową np. tarczycy, aby rozpoznać rodzaj zaburzeń jej funkcji, np. niedoczynność, nadczynność lub innych nieprawidłowości w jej obrębie.

Niepokojące objawy

Objawy, które mogą sugerować problemy z układem hormonalnym, to m. in. nadmierne wypadanie włosów lub pojawianie się owłosienia w niewłaściwych miejscach ciała, nasilona suchość skóry lub zmiany trądzikowe, nieregularne miesiączki, nadmierna potliwość, nagły wzrost lub utrata masy ciała czy osłabienie, spowolnienie i senność. Objawów tych lepiej nie bagatelizować i nie czekać zbyt długo z ustaleniem ich przyczyny. Jeśli masz takie lub podobne symptomy zgłoś się do endokrynologa w przychodni NZOZ Revita.

Jeśli mieszkasz za granicą i planujesz wizytę w Krakowie lub okolicach, oferujemy Ci szybkie i kompleksowe badania endokrynologiczne wraz z pełną diagnostyką.

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Umów wizytę
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!