Nefrolog

Nefrolog – badania, diagnostyka, leczenie

Często oddajesz mocz lub mocz jest nieprawidłowy np. krwisty? Odczuwasz pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu? Masz podwyższone ciśnienie krwi, obrzęki, bóle w okolicy krzyżowo-lędźwiowej? Te objawy mogą świadczyć o problemach z nerkami i potrzebie wizyty u nefrologa.  Zgłoś się do naszego specjalisty w NZOZ REVITA, który wyjaśni niepokojące Cię symptomy i poprowadzi leczenie.

Skontroluj swoje nerki u naszego specjalisty

Nefrolog to specjalista, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem schorzeń układu moczowego oraz nerek metodami nieinwazyjnymi. Terapia prowadzona przez nefrologa, może wymagać współpracy urologa (chirurga), np. w przypadku ciężkich chorób nerek, kiedy wymagana jest interwencja chirurgiczna.

Zakres pracy nefrologa

Terapia prowadzona przez naszego specjalistę opiera się na zebraniu dokładnego wywiadu chorobowego, zleceniu kompleksowych badań laboratoryjnych krwi, moczu i badaniach USG, co zwykle pozwala na postawienie diagnozy. Potem następuje dobór leków oraz diety, która jest niezwykle ważna w procesie leczenia. Nasz nefrolog opiekuje się także pacjentami z przewlekłą chorobą nerek, którzy są długotrwale dializowani i oczekują na przeszczep nerki.

Od doświadczenia oraz umiejętności specjalisty zależy to, czy pacjent szybko otrzyma odpowiednią pomoc i będzie właściwie leczony, tak aby zahamować postępujące uszkodzenie nerek i zapobiec ich nieodwracalnemu zniszczeniu, niewydolności, dializom lub transplantacji nerki.

Jakie choroby leczymy?

Naszymi pacjentami są chorzy zmagający się m.in. z kamicą układu moczowego, zakażeniem układu moczowego, białkomoczem, krwiomoczem czy kłębuszkowymi zapaleniami nerek, które długo mogą być bezobjawowe i dlatego często są rozpoznawane zbyt późno.

Jeśli cierpisz na któreś z wymienionych schorzeń, zapraszamy Cię na badania i konsultację do naszej placówki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Konsultacje nefrologiczne oferuje nasz krakowski specjalista posiadający wieloletnie doświadczenie z zakresu nefrologii i diabetologii.

Uwaga! Przed konsultacją warto wykonać USG brzucha-nerek i przynieść ze sobą archiwalne wyniki badań laboratoryjnych np. parametrów nerkowych, wyniki badań moczu.

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Nasi specjaliści

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Umów wizytę
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!