Echo serca

Echo serca – specjalistyczne badanie USG, stosowane w diagnostyce chorób serca.
Przyjdź do NZOZ REVITA, zbadaj się i dowiedz się, czy Twoje serce jest zdrowe.

echo serca

Jak przygotować się do badania echo serca?

Echo serca, jak każde badanie ultrasonograficzne (USG), zwykle nie powoduje dolegliwości i nie wiąże się z ryzykiem dla pacjenta, nie ma więc istotnych przeciwwskazań do jego wykonywania, ani szczególnych wymagań odnośnie przygotowania się do badania.

Jeżeli posiadasz wyniki wcześniejszych badań EKG lub RTG klatki piersiowej czy ECHO serca zabierz je ze sobą na badanie.

Jak wygląda i ile trwa echo serca?

Badanie trwa zazwyczaj od 10 do 30 minut, jest bezpieczne i niebolesne. Można je przeprowadzić niezależnie od wieku i stanu pacjenta, nawet u kobiet w ciąży i małych dzieci. W trakcie badania pacjent leży nieruchomo na lewym boku. Lekarz wykonujący badanie dotyka głowicą urządzenia zwilżonej żelem skóry klatki piersiowej. Głowica emitując i odbierając odbite ultradźwięki pozwala uzyskać obrazy narządów wewnętrznych, np. serca, dużych naczyń. Na podstawie tych obrazów ultrasonograficznych lekarz ocenia budowę i stan serca, a to ułatwia postawienie diagnozy. 

Dlaczego echo serca jest tak ważnym badaniem?

Echo serca to jedno z najważniejszych badań w diagnostyce chorób serca i naczyń. Powinno być wykonywane przez doświadczonych lekarzy np. kardiologów. Wartość i dokładność wyników badania jest uzależniona nie tylko od umiejętności i doświadczenia badającego, ale również od jakości i nowoczesności wykorzystywanej do badań aparatury diagnostycznej. W placówkach NZOZ Revita echo serca wykonujemy aparatami firmy ALOKA, model alfa 6 prosound. Jest to profesjonalny sprzęt ultrasonogrficzny umożliwiający diagnozowanie chorób serca i całego układu krążenia. Po przeprowadzonym badaniu echo serca, na życzenie pacjenta, oferujemy również konsultację kardiologiczną.

 

Jeśli mieszkasz za granicą i planujesz wizytę w Krakowie lub okolicach, oferujemy Ci kompleksowe badania kardiologiczne wraz z pełną diagnostyką również w języku angielskim.

 

Jeśli masz pytania - zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

 

Zarejestruj się