Kardiolog

Porady kardiologiczne – Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Proszowice, Miechów

Kardiolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób serca oraz układu krążenia. Dzięki pracy kardiologów i zlecanym przez nich badaniom możemy przez długie lata cieszyć się zdrowym i sprawnym układem sercowo-naczyniowym. Choroby, takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, czy wady serca, które dawniej uniemożliwiały komfortowe i długie życie, obecnie mogą być skutecznie leczone dzięki wiedzy i pracy doświadczonych kardiologów NZOZ Revita.

Jeżeli szukasz dobrego kardiologa z wieloletnią praktyką lekarską w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie i Proszowicach to zapraszamy do NZOZ Revita na wizyty i badania diagnostyczne. We wszystkich naszych placówkach dysponujemy nowoczesnym sprzętem do badań. 

Kiedy udać się do kardiologa?

Kardiolog to specjalista, do którego trzeba się zarejestrować, kiedy zaobserwujemy u siebie jakiekolwiek objawy mogące świadczyć o problemach z sercem czy układem krążenia. Do takich objawów należą m.in. bóle lub uczucie kłucia w klatce piersiowej, czy okolicach mostka, nieregularna praca serca, uczucie kołatania, drętwienie lewej ręki, duszności, problemy z oddychaniem, niewyjaśnione zasłabnięcia, zawroty głowy oraz inne nietypowe dolegliwości. 

Wizyta u kardiologa może być zlecona również przez lekarza innej specjalizacji, np. lekarza rodzinnego, chirurga, onkologa, endokrynologa itp. Konsultacja kardiologiczna jest często wymagana przy leczeniu chorób przewlekłych, niekoniecznie związanych z układem sercowo-naczyniowym oraz przed zabiegami operacyjnymi czy innymi terapiami mogącymi obciążać organizm pacjenta.

Jak wygląda wizyta u kardiologa?

Dobry kardiolog zwraca uwagę na różnorodne objawy i dolegliwości. W ramach diagnostyki chorób serca zbiera dokładny wywiad i osłuchuje pacjenta, co pozwala stwierdzić obecność nieprawidłowych szmerów w sercu. Wykonuje i ocenia badanie EKG spoczynkowe, ewentualnie zleca do wykonania próby wysiłkowe EKG oraz badanie echokardiograficzne, czyli echo serca (USG serca), które jest bardzo pomocne w ocenie stanu serca i naczyń krwionośnych. Jeśli wymaga tego proces diagnostyczny, kardiolodzy w naszych placówkach wykorzystują również urządzenia do monitorowania pracy serca tzw. holter EKG i holter ciśnieniowy (ABPM) pozwalające na ocenę rytmu serca na przestrzeni 24h, 48h a nawet całego tygodnia, służące rozpoznaniu lub wykluczeniu nadciśnienia tętniczego.

Przed wizytą u kardiologa warto przez kilka dni prowadzić pomiary ciśnienia tętniczego i zapisać wyniki. O tym jak prawidłowo wykonać taki pomiar przeczytasz w tym artykule. Ponadto na wizytę warto zabrać ze sobą wyniki badań, szczególnie: morfologię oraz lipidogram, czyli oznaczenie poziomu cholesterolu we krwi. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak przygotować się do badania cholesterolu przed wizytą u kardiologa. Jeżeli cierpimy na inne choroby przewlekłe należy zabrać ze sobą listę przepisanych leków wraz z dawkowaniem. 

Jakie są wskazania do badania kardiologicznego?

Jeśli cierpisz na niepokojące objawy, np. ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, duszności, kołatania serca, miewasz zawroty głowy, zasłabnięcia lub omdlenia, prowadzisz nieregularny tryb życia, pracujesz w stresujących warunkach, masz wysokie ciśnienie tętnicze - powyżej 140/90 mm Hg, wolne – poniżej 50/min. lub stale szybkie tętno – ponad 100/minutę, zgłoś się do jednej z placówek NZOZ Revita. 

W każdej z nich znajdziesz dobrego kardiologa, który szybko określi stan Twojego zdrowia, wyjaśni niepokojące Cię objawy, zleci niezbędne badania diagnostyczne możliwe do wykonania na miejscu, a na koniec zaproponuje odpowiednie leczenie dobrane do stanu i wieku pacjenta. 

Gdzie można wykonać badania kardiologiczne?

Centrum medyczne NZOZ Revita znajduje się w Krakowie, na os. Kolorowym 21. Nasi kardiolodzy dysponują tam nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem diagnostycznym. Nasz zespół lekarski to doświadczeni specjaliści, których oprócz profesjonalizmu wyróżnia przyjazne nastawienie do pacjenta. Szczególnie troszczymy się o seniorów oraz pacjentów, którzy cierpią na wielorakie schorzenia i przyjmują dużą ilość leków. Nasi specjaliści z dziedziny kardiologii pomogą uporządkować listę przyjmowanych leków i w razie potrzeby skierują na dalsze badania oraz konsultacje. 

Wysoką jakość naszych usług, potwierdzają opinie zadowolonych Pacjentów, z którymi możesz zapoznać się na Portalu Znany Lekarz. Nasi kardiolodzy, co roku zostają wyróżnieni Certyfikatem Zaufany Lekarz w Sieci, przyznawanym na podstawie opinii wyrażonych przez Pacjentów. Dzięki zaangażowaniu i przyjaznemu nastawieniu proces diagnostyki i leczenia jest mniej stresujący dla każdego Pacjenta.

Placówki NZOZ Revita

Poza terenem Krakowa, nasi kardiolodzy przyjmują również w Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie i Proszowicach, gdzie dysponujemy dużymi i wygodnymi parkingami oraz udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Poniżej sprawdzisz godziny i terminy przyjęć naszych kardiologów we wszystkich placówkach NZOZ Revita. W razie pytań prosimy o kontakt z rejestracją wybranej placówki. Umów wizytę już dziś!

Jeżeli na stałe przebywasz za granicą, pomożemy zorganizować Ci szybkie i kompleksowe badania kardiologiczne w Krakowie lub okolicach. Przyjmujemy pacjentów w języku angielskim.

Skorzystaj również z oferty badań u naszych pozostałych specjalistów.

Autor: lek. Andrzej Gębala, kardiolog

 

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Umów wizytę
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!