Reumatolog - leczenie RZS

Lekarz reumatolog – umów się na wizytę – NZOZ Revita Kraków

Lekarz reumatolog diagnozuje, leczy, a także prowadzi działania profilaktyczne mające zapobiegać schorzeniom reumatycznym kości, stawów oraz chorobom zapalnym tkanki łącznej. 

Kiedy zgłosić się do reumatologa w NZOZ Revita? 

Ponadto do reumatologa należy się zgłosić gdy:

 • miewasz trudności z poruszaniem się bez wyraźnej przyczyny jak np. uraz czy wypadek, odczuwasz sztywność poranną, zmęczenie,
 • masz problemy z trzymaniem przedmiotów, podnoszeniem przedmiotów
 • pracujesz wiele godzin przy komputerze i odczuwasz bóle nadgarstków, palców czy dłoni,
 • po przebudzeniu twoje stawy są sztywne i zaczerwienione, lub wyraźnie cieplejsze niż inne części ciała,
 • bólowi stawów towarzyszy stan podgorączkowy, obrzęki, zaczerwienienie skóry bądź wysypka,
 • twoje stawy wydają się krzywe, zniekształcone lub pogrubione,
 • po okresie bezruchu odczuwasz ból, który stopniowo się zmniejsza w czasie kolejnych ruchów, słyszysz trzeszczenia podczas ruchu,
 • masz kłopoty z kręgosłupem, które zaczęły się przed 40. rokiem życia, odczuwasz ból kręgosłupa - o podstępnym początku, wysiłek fizyczny go zmniejsza, ale nie ustępuje podczas odpoczynku
 • twoje ręce są wrażliwe na zimno, zmieniają kolor na biały, niebieski, czerwony,
 • odczuwasz codziennie suchość oczu, jamy ustnej, masz uczucie piasku, żwiru pod powiekami,
 • często musisz popijać suche pokarmy, by je połknąć.

Jeśli zaobserwujesz któryś z powyższych objawów u siebie, nie czekaj i zgłoś się na konsultację do reumatologa. W NZOZ Revita możesz to zrobić prywatnie bez oczekiwania w długiej kolejce. Nasze terminy są krótkie i dostosowane do Twoich potrzeb.

Odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia chorób reumatologicznych często decyduje o jakości i komforcie życia w kolejnych latach – dlatego niezwykle ważna jest szybka diagnostyka i odpowiednia profilaktyka.

Jakie choroby diagnozuje i leczy reumatolog?

Do zakresu chorób, które leczy reumatolog, zaliczyć można m.in.:

Jakie badania warto wykonać przed wizytą u reumatologa? 

Dla reumatologa ważne są następujące wyniki badań: morfologia, OB, CPR, mocz oraz RF (czynnik reumatoidalny), anty-CCP (przeciwciała przeciw cyklicznemu cytrulinowanemu peptydowi), ANA (przeciwciała przeciwjądrowe). Ponadto reumatolog analizuje również wyniki badań obrazowych: RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Jeżeli dysponujesz takimi badaniami koniecznie zabierz je ze sobą do reumatologa. Jeżeli posiadasz starsze, archiwalne wyniki badań możesz je również ze sobą zabrać, ponieważ mogą przydać się do pełniejszej oceny postępowania choroby.

Na pierwszą wizytę do reumatologa zawsze zabieramy posiadaną dokumentację medyczną, listę przyjmowanych leków, ewentualne wypisy ze szpitala oraz inne zalecenia dotyczące diety i stylu życia. W ramach diagnostyki reumatolog może również zlecić lub wykonać kapilaroskopię.

Jak wygląda badanie oraz przebieg leczenia u reumatologa? 

Reumatolog najczęściej przeprowadza badania przedmiotowe i podmiotowe oraz czynnościowe układu ruchu i tkanki łącznej. Wykonuje także kapilaroskopię, punkcje, blokady oraz iniekcje. W razie konieczności kieruje na dalsze badania laboratoryjne, zabiegi chirurgiczne, rehabilitację bądź leczenie sanatoryjne. 

Lekarz reumatolog w razie potrzeby przygotowuje dokumentację do celów ubezpieczeniowych dla lekarzy orzeczników NFZ.

Jeżeli szukasz dobrego reumatologa w Krakowie, zgłoś się do NZOZ REVITA! Nasi specjaliści przyjmą Cię w dogodnym terminie i udzielą fachowej porady.

Czym jest kapilaroskopia?

Kapilaroskopia to badanie naczyń krwionośnych, w którym lekarz używa mikroskopu do oglądania małych naczyń krwionośnych znajdujących się np. na pograniczu paznokci i skóry. Kapilaroskopia jest bezbolesną i nieinwazyjna metodą oceny łożyska naczyniowego wału paznokciowego rąk. Badanie to pomaga w diagnostyce chorób reumatycznych i ocenie ich przebiegu.

Jak umówić się do reumatologa w NZOZ Revita Krakowie?

W naszej przychodni możesz zarejestrować się do następujących lekarzy reumatologów: lek. Małgorzaty Węgrzyn oraz lek. Małgorzaty Helon. Rejestracji do reumatologa można dokonać przez portal Znany Lekarz (nie jest wymagane zakładanie konta) lub telefonicznie: +48 12 644 00 22, +48 601 555 644

Nie czekaj, zarejestruj się już dziś. Zapraszamy!

Nie czekaj, umów się na wizytę
i sprawdź stan swojego zdrowia!

Umów wizytę
Uwaga: Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza POZ do diabetologa lub kardiologa i chcący korzystać z leczenia w ramach kontraktu z NFZ proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z naszą rejestracją w Kalwarii Zebrzydowskiej. Skontaktuj się z nami!