Badania specjalistyczne

W NZOZ Revita mamy nowoczesne urządzenia diagnostyczne umożliwiające szybkie rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia. Nasze placówki w Kalwarii Zebrzydowskiej i Proszowicach dysponują dużymi, wygodnymi parkingami. We wszystkich naszych przychodniach pracują lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Zapraszamy też pacjentów mieszkających za granicą, chcących wykonać badania i skontrolować swoje zdrowie podczas pobytu w Polsce!
Biopsja cienkoigłowa tarczycy

Niepokoją Cię powiększone węzły chłonne? Masz guzki w obrębie tarczycy? Boli Cię szyja? Czujesz się senny i osłabiony? Wykonaj biopsję cienkoigłową tarczycy, która pomoże określić stan Twojego zdrowia.

biopsja

Czym jest biopsja cienkoigłowa tarczycy?

Biopsja cienkoigłowa to badanie diagnostyczne często zlecane w przypadku chorób endokrynologicznych. Celem badania jest określenie charakteru zmian ogniskowych np. w obrębie tarczycy czy węzłów chłonnych. Badanie polega na wkłuciu cienkiej igły w zmienioną chorobowo tarczycę, w miejscu gdzie widoczne są guzki. Badanie przeprowadzane jest pod kontrolą USG. Pobrany strzykawką materiał ocenia się pod mikroskopem. Na podstawie otrzymanych wyników stawiamy diagnozę, czy zmiana ma charakter złośliwy czy łagodny oraz proponujemy dalsze leczenie. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta i nie wymaga znieczulenia.

Jakie są wskazania do wykonania biopsji tarczycy?

Obecność powiększonych węzłów chłonnych, guzków w obrębie tarczycy. Ponadto zgrubienia i bóle szyi, kłopoty
z połykaniem to istotne objawy, których nie należy lekceważyć. Jeśli masz takie objawy udaj się do lekarza endokrynologa, który przeprowadzi badania - wykona USG, ewentualnie biopsję tarczycy. Biopsje cienkoigłowe wykonasz we wszystkich naszych placówkach - Kraków-Nowa Huta, Kalwaria Zebrzydowska, Miechów, Proszowice.

Uwaga! Rejestracja na biopsję możliwa jest wyłącznie po konsultacji z lekarzem endokrynologiem.

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Echo serca

Echo serca – specjalistyczne badanie USG, stosowane w diagnostyce chorób serca.
Przyjdź do NZOZ REVITA, zbadaj się i dowiedz się, czy Twoje serce jest zdrowe.

echo serca nzoz revita
Przygodowanie do badania echo serca

Czym jest echo serca?

Echo serca jest badaniem USG, które wykonuje się aparatem nazywanym echokardiografem. Obrazy serca otrzymujemy na ekranie monitora dzięki wykorzystaniu niegroźnych dla pacjenta ultradźwięków. W czasie badania ocenia się stan serca (wielkość i budowę komór, przedsionków, zastawek serca oraz naczyń krwionośnych).

Więcej o wskazaniach, przygotowaniu i przebiegu badania przeczytasz w TU.

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

EKG spoczynkowe

Masz bóle w klatce piersiowej, duszności, kołatania serca, omdlenia, wysokie ciśnienie tętnicze? Wykonaj EKG spoczynkowe i wysiłkowe serca oraz umów się na wizytę do naszego kardiologa w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie lub Proszowicach.

ekg

Kiedy warto wykonać EKG spoczynkowe?

Jeżeli odczuwasz bóle lub dyskomfort w klatce piersiowej, miewasz kołatania serca, wysokie lub niskie tętno, wysokie ciśnienie tętnicze i/lub inne dolegliwości np. zasłabnięcia, omdlenia, utraty przytomności - koniecznie zgłoś się na badanie EKG. Jeśli do tej pory byłeś zdrowy i nadal czujesz się dobrze, ale przekroczyłeś 40 rok życia, warto wykonywać badanie EKG spoczynkowe w ramach regularnej profilaktyki chorób serca – średnio co 2 lata.

Jeśli masz pytania - zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Badanie ekg wysiłkowe

Cierpisz na chorobę wieńcową lub odczuwasz bóle w klatce piersiowej czy kołatanie serca? Szukasz dobrego kardiologa? Wykonaj test wysiłkowy EKG w NZOZ REVITA i poznaj swój aktualny stan zdrowia.

ekg

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania EKG wysiłkowego?

Testy wysiłkowe EKG (inaczej próby wsiłkowe) pokazują pracę serca i jego reakcje na zwiększony wysiłek fizyczny. Wyniki pozwalają rozpoznać chorobę niedokrwienną serca, czyli chorobę wieńcową, ustalić plan rehabilitacji pacjenta lub doprecyzować, jaki wysiłek jest dla niego wskazany i bezpieczny. Istnieje wiele wskazań do wykonania próby wysiłkowej EKG niezależnie od wieku, np. diagnostyka pacjentów z bólami w klatce piersiowej, podejrzanych o chorobę wieńcową, ocena efektów leczenia i rokowania w tej chorobie oraz ocena wydolności organizmu. Testy warto również wykonać przed zabiegiem operacyjnym. Badanie ułatwia kwalifikację do zabiegu i pozwala uniknąć powikłań w czasie operacji.

Przeciwwskazania do badania wysiłkowego

Testu nie należy wykonywać np.: w ostrym zawale serca i niestabilnej chorobie wieńcowej, ciężkiej niewydolności krążenia, zaawansowanej wadzie serca (stenozie aortalnej) i tętniaku aorty, groźnych zaburzeniach rytmu, również w ciężkim, nieuregulowanym nadciśnieniu tętniczym oraz w trakcie zapalenia wsierdzia, osierdzia, mięśnia sercowego i w innych ostrych infekcjach, ponadto w zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej.

Przed wykonaniem testu wysiłkowego konieczna jest konsultacja ze specjalistą kardiologiem!

 

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Holter EKG

Szybko i w dobrej cenie wykonaj całodobowe badanie rytmu serca!

Odczuwasz kołatania serca, zawroty głowy, miewasz zasłabnięcia, omdlenia, cierpisz  z powodu arytmii, choroby wieńcowej? Zgłoś się do kardiologa w przychodni NZOZ REVITA na badanie Holter EKG.

holter ekg
Holter EKG to niewielkie urządzenie, które rejestruje pracę serca przez całą dobę

Jakie są wskazania do wykonania Holtera EKG?

Wskazaniami do wykonania badania EKG metodą holterowską są m. in. zaburzenia rytmu serca (odczuwane jako szybkie kołatania serca, nierówna praca serca), niekiedy połączone z osłabieniem, zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia, a nawet omdleniem czy bólami w klatce piersiowej. Tą metodą posługuje się każdy dobry kardiolog, ponieważ oprócz precyzyjnej diagnozy pozwala również ocenić skuteczność stosowanej terapii kardiologicznej np. antyarytmicznej. Badanie Holter EKG można wykonać w każdej z naszych przychodni w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Proszowicach i Miechowie.

Zarejestruj się na badanie Więcej o badaniu

Holter ciśnieniowy ABPM

Przychodnia NZOZ REVITA zaprasza na badania ciśnienia tętniczego metodą Holtera - (ABPM). Funkcjonujesz normalnie - pracujesz, odpoczywasz, śpisz a Twoje ciśnienie jest cały czas pod kontrolą.

holter

Jakie są wskazania do wykonania Holtera ciśnieniowego?

Holter ciśnieniowy – (całodobowe, ambulatoryjne pomiary ciśnienia tętniczego - ABPM) - to urządzenie wykorzystywane w diagnostyce nieprawidłowych wartości ciśnienia tętniczego.

Badanie ciśnienia metodą Holtera warto wykonać przy podejrzeniu nadciśnienia tętniczego, gdy zwykłe pomiary ciśnienia pokazują zmienne wartości ciśnienia lub gdy chcemy mieć pewność, że zastosowane leczenie nadciśnienia tętniczego jest skuteczne. Na podstawie wyniku badania całodobowego lekarz może ocenić czy pacjent już wymaga leczenia farmakologicznego, a u chorych leczonych, badanie to pozwala lepiej dobrać leki na nadciśnienie tętnicze i szybciej je unormować. Holter ciśnieniowy ABPM dostępny jest w każdej z naszych przychodni: Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Miechowie i Proszowicach.  

Jak przebiega badanie metodą Holtera?

Po przybyciu do przychodni, otrzymasz niewielkie urządzenie służące do monitorowania ciśnienia tętniczego (rejestrator) oraz specjalny mankiet, który zostanie założony na Twoje przedramię. Automatyczny pomiar ciśnienia dokonywany jest co 30 minut w ciągu dnia i co 60 minut w nocy, gdy śpisz. Badanie trwa zazwyczaj 24 godziny.

Przed badaniem, pielęgniarka poinstruuje Cię, jak obsługiwać urządzenie i poprosi o jego zwrot po zakończeniu badania, następnego dnia. Po założeniu urządzenia, wrócisz do domu lub pracy, Twoja aktywność powinna być podobna do codziennej. W czasie badania nie ma potrzeby zwalniać się z pracy, czy ograniczać swojej aktywności lub rezygnować z codziennych obowiązków. Zmiana sposobu funkcjonowania może zafałszować wyniki badania.

Po powrocie do przychodni następnego dnia, urządzenie jest zdejmowane i podłączane do komputera. Wyniki są analizowane za pomocą specjalistycznego oprogramowania i oceniane przez lekarza kierującego. Metoda holterowska pozwala uzyskać obiektywne, dokładne wyniki pomiarów ciśnienia, ponieważ eliminuje wpływ emocji pojawiających się np. w gabinecie lekarskim - tzw. nadciśnienie białego fartucha. 

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Zarejestruj się na badanieWięcej o badaniu

Konsultacje chirurgiczne

Masz guzki w obrębie tarczycy, piersi, lub w przewodzie pokarmowym? Potrzebujesz konsultacji przed zabiegiem chirurgicznym? NZOZ REVITA oferuje konsultacje chirurga specjalizującego się w leczeniu operacyjnym zmian łagodnych i złośliwych w tych narządach.

konsultacje chirurgiczne

 

Kiedy potrzebna jest konsultacja chirurgiczna?

Celem konsultacji chirurgicznych jest określenie, czy dane schorzenie wymaga leczenia operacyjnego. NZOZ REVITA oferuje pacjentom ze schorzeniami tarczycy, piersi oraz przewodu pokarmowego konsultacje chirurga specjalizującego się w leczeniu operacyjnym zmian łagodnych i złośliwych (nowotworowych) w tych narządach.

Co oferujemy w ramach badania?

W ramach konsultacji chirurgicznych i endokrynologicznych nasi specjaliści zajmują się diagnostyką chorób tarczycy, doborem sposobów leczenia, a także kwalifikacją pacjentów do zabiegów operacyjnych tarczycy.

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, podczas wizyty można ze specjalistą chirurgiem przeanalizować możliwości leczenia operacyjnego, ustalić optymalny sposób oraz określić termin w jakim należy wykonać operację.

W przypadku, gdy leczenie operacyjne w danym momencie nie jest konieczne nasi specjaliści kontynuują leczenie zachowawcze np. endokrynologiczne.

Jeśli masz pytania, zadzwoń do nas, chętnie pomożemy!

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

USG dorosłych i dzieci

Niepokoi Cię stan Twojego zdrowia? Skorzystaj z szerokiego pakietu badań diagnostycznych USG w NZOZ REVITA. Wykonaj USG tarczycy, brzucha, naczyń (żył, tętnic) oraz innych narządów, a także USG dzieci.

usg

Czym jest badanie USG ?

Badanie ultrasonograficzne, znane pod nazwą USG, jest jednym z najczęściej wykonywanych badań, w ramach profilaktyki i diagnostyki chorób wewnętrznych organizmu. W przeciwieństwie do badań radiologicznych z promieniowaniem RTG jest badaniem bezpiecznym dla pacjenta i lekarza, bo wykorzystuje niegroźne dla zdrowia ludzkiego ultradźwięki.

Na podstawie badań USG możemy ocenić stan narządów wewnętrznych oraz zaawansowanie zmian chorobowych. Wyniki ułatwiają wdrożenie leczenia, ewentualnie zmianę dotychczasowej terapii, pomagają też w kwalifikacji do zabiegów medycznych, w tym operacyjnych.

Zarejestruj sięWięcej o badaniu

Spirometria
Testy skórne

Punktowe testy skórne wykonuje się w celu wykrycia lub potwierdzenia alergii. Sprawdź, czy i na co masz alergię.